Jak to się wszystko zaczęło czyli historia powstania bazgrołaków.

Pomysł założenia Bazgrołaków już od dawna siedział w mojej głowie. Wpadłam na niego pewnego dnia w pracy. Musiałam stworzyć projekt w którym grafika będzie opierała się na dziecięcych rysunkach. Najpierw próbowałam stworzyć je sama. Stosowałam różne sztuczki aby przypominały choć trochę te dziecięce – zamykałam oczy, rysowałam lewą ręką, trzymałam w różny sposób ołówek ale to nie było to. Wtedy poprosiłam moją znajomą aby przysłała mi kilka rysunków swojego syna – Szymona o którym możecie przeczytać w tym poście.

To był strzał w dziesiątkę. Rysunki które otrzymałam przerobiłam na potrzebne mi wtedy ilustracje w programie graficznym. Projekt w moment zapełnił się dinozaurami, autobusami i innym ‘bazgrołami’.

Wtedy właśnie wpadł mi do głowy pomysł – fajnie by było gdyby te grafiki można było przenieść np. na dziecięce koszulki albo inne przedmioty. Patrzyłam wciąż na ilustrację którą przerobiłam tylko lekko w programie i myślałam że to jest to. Zrobiłam wtedy Szymonowi pierwszą koszulkę, z pomocą przyszedł kolega Łukasz który posiadał potrzebne do tego urządzenia. Doskonale pamiętam radość jaką czułam tworząc pierwszą koszulkę, wtedy jeszcze domowymi metodami storzyliśmy pierwszą grafikę na koszulkę.

bazgrolaki-projektowanie-koszulki

Jednak jeszcze większą radość przeżyłam w momencie wręczenia koszulki Szymonowi. Widziałam to ‘wow’ w jego oczach i zadowolenie – „ O rany! To mój rysunek! To naprawdę ja namalowałem???”.

W tej chwili byłam już pewna na 1000% że Bazgrołaki to projekt który muszę zrealizować.

Każdy doskonale pamięta pewnie tą chwilę w której dostał laurkę albo rysunek przygotowany specjalnie dla nas. To podarek jedyny w swoim rodzaju. Ja w swoim projekcie chcę te podarki uwieczniać, przenosić na przedmioty czy odzież tak abyśmy mogli się nimi otaczać na co dzień.

2016-05-04T16:12:38+00:00dzieci, ogólne|

About the Author:

Leave A Comment